Et kavurma tabldot yemek

Et kavurma tabldot yemek Soğan Havuç Sıvı yağ Dana eti HAZIRLANIŞI İlk olarak havuçların ve soğanların kabukları soyulup ince ince doğranır. Sonra havuçları yağa koyup rengini verene denk kavrulur sonra yağı alınır. Ve tencerenin içine bosaltılır sonra soğanlar kavrulur içine etleri koyarak suyunu verep çekene kadar kavrulur . sonra kavurduğumuz etleri ocaktan alarak sıcak servis yapılır.
Devamını Oku “Et kavurma tabldot yemek”

Etli bezelye tabldot yemek

Tencerede margarinimizi eritelim.Sudan geçirdiğimiz etlerimizi alalım tencereye kapağını kapatıp kısık ateşte etlerin yumuşamasını bekleyeli.Soğanı yemeklik doğrayalım.Patatesleri,Havuçları küp küp dilimleyelim. Domatesleri yemeklik doğrayalım.Etimiz suyunu salıp çektikten sonra soğanı ekleyip biraz daha soteleyelim.salçayı,domatesi ekleyelim domates duyunu salınca havucu atalım.Arkasından patatesi atalım iyice soteleyelim.Bezelyeyide ekledikten,baharatlarını ekleyelim.
Devamını Oku “Etli bezelye tabldot yemek”

Etli nohut tabldot yemek

Nohutları bir gün önceden yıkayıp suya koyun,10 dakika kaynatın ve ve ağzını kapatıp bekletin. Ertesi gün suyunu süzüp yıkayın. Düdüklünüze sıvıyağı koyup içine doğradığınız soğanları, eti koyup et suyunu salıp çekene kadar pişiriyoruz Salçaları , nohutları koyup üzerini biraz geçecek kadar su ekleyip karıştırıyoruz ve yaklaşık yarım saat pişiriyoruz..
Devamını Oku “Etli nohut tabldot yemek”